Introduction - Persian
Articles of Association
Announcements - Persian
مراسم پیشواز نوروز 93
Contact Us
Select your language
جشن نوروز سال 1393
جشن نوروز سال 1393
Introduction - Persian

Designed by: Kamran - June 2013

BACK TO HOME

اطلاعیه

" انجمن فرهنگی ایرانیان مقیم تیرول" یک تشکل غیر دولتی (NGO)، غیر انتفاعی، غیر سیاسی و دارای شخصیت حقوقی مستقل است که برای انجام فعالیت داوطلبانه با گرایش فرهنگی- اجتماعی، با اساسنامه ی مدون نخستین بار در تاریخ ------ با ثبت اساسنامه در دپارتمان -------- شروع به فعالیت نموده است.

این انجمن نه وابسته به دولت است و نه اثری از حاکمیت درون آن پیدا می شود و نه بودجه ای بصورت رسمی از دولت دریافت می کند ولی همچنان که گفته شد دارای اساسنامه ی مدون می باشد و تشکیلاتش از قبل در چهارچوب قوانین موضوعه ی کشور اتریش ثبت شده است.

بدیهی است این انجمن به هیچ نهاد، سازمان و یا جناح خاص سیاسی- مذهبی نیز وابسته نیست و از هیچ گروهی جانبداری نمی کند و گرایشات احتمالی هریک از اعضا ی آن کاملا شخصی بوده و در اداره و راهبرد این مجموعه تاثیر گذار نمی باشد.

این انجمن کاملا غیر انتفاعی بوده و هدفِ فعالیتهای آن به هیچ عنوان دست یافتن به درآمد و سود و انجام فعالیتهای تجاری- صنفی به منظور تقسیم بین اعضا و یا موسسان آن نیست. هرچند این ویژگی (غیر انتفاعی بودن)، انجمن را از دست یابی به درآمد برای اداره امور خود باز نمی دارد و اگر در راه رسیدن به اهداف خود منافع مالی حاصل کند، می تواند آنها را در راه توسعه و پیشبرد آن اهداف هزینه نماید.

از مهمترین خصوصیات این انجمن، داوطلبانه بودن آن است.
به زبان ساده تر، گروههای شهروندی داوطلب دور هم جمع شده اند تا با حمایت، تقویت، و ترویج فرهنگ، سنن و آداب اصیل ایرانی در حد توان و بضاعت اعضا
-و با رعایت احترام به فرهنگ و قوانین کشور اتریش- یک یا چند فعالیت فرهنگی- اجتماعی انجام داده و آن را به ایرانیان -و غیر ایرانیان- علاقه مند ارایه نمایند و برای این منظور، فعالیتهای خود را سامان بخشند.

همچنین این انجمن می کوشد از طریق جلب مشارکت مردمی و بسیج منابع کوچک آن، با ایجاد یک رابطه متقابل بین اعضا و تحکیم این رابطه در چهارچوب اخلاق و فرهنگ ایرانی پلی باشد برای ارتباط سالم و مستحکم بین اعضای خود.